Panthera.net Üye Politikası

Üye Politikası metni ile Panthera.net’den hizmet alırken dikkat etmeniz gerekenleri ve uymanız gereken kuralları içermektedir. Siteyi kullanmanız yahut hizmet almanız durumunda işbu sözleşmeyi kabul etmiş sayılmaktasınız. Aksi görüşte olmanız halinde lütfen Panthera.net’i kullanmayı derhal bırakınız.

 1. İşbu sözleşme Panthera.net’den yararlanma şartları, üyeliğe ilişkin koşul ve şartlar ile sitede uygulanması gereken ve yasak olan davranışlar hakkında kullanıcıları bilgilendirmektedir. Kullanıcılar ise bu metne uyacaklarını taahhüt etmektedir.
 1. Panthera.net’i kullanmanızla birlikte işbu sözleşme metnini bununla birlikte KVKK Açık Rıza sözleşmemizi de kabul etmiş, Gizlilik Politikalarımızı da okuyarak onaylamış sayılmaktasınız.
 1. Panthera.net üyeleri ve misafir kullanıcılar kullanım esnasında sitede belirtilen tüm kurallara uyacağını peşinen kabul etmiş sayılmakta siteyi amacına uygun şekilde kullanacaklarını, hukuka ve ahlaka aykırı işlemler gerçekleştirmeyeceklerini de beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktadırlar.
 1. Ürünler ve Hizmetler:
  Panthera.net’de yer almakta olan satışa konu hizmetler ve hizmetlere ilişkin tanımlar:
  • a. Müşteriye Özel Web Tasarım Hizmeti: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde bir Web Tasarım Hizmetinin hazırlanarak belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • b. Hazır Web Tasarım Hizmeti: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Web Tasarımları ve Tema hizmetleri.
  • c. Hazır Mobil Uygulama Tasarımı: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Mobil Uygulama Tasarım hizmetleri.
  • d. Müşteriye Özel Mobil Uygulama Tasarımı: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde mobil uygulama tasarımının hazırlanarak belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • e. Hazır Web Yazılım Hizmetleri: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Web Yazılımları (Randevu, Stok Takip, E-ticaret yazılımları vb.).
  • f. Müşteriye Özel Web Yazılım Hizmetleri: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde bir web yazılımın hazırlanması ve belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • g. Hazır Mobil Uygulama Hizmetleri: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Mobil Uygulamalar (Randevu, Stok Takip, E-ticaret mobil uygulamaları vb.)
  • h. Müşteriye Özel Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde bir mobil uygulamanın hazırlanması ve belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • i. Web Siteleri İçin Lisans Hizmetleri: WordPress vb. web site yazılımları için üretilen tema ve eklentilere ait lisansların süreli olarak (6 ay, 1 yıl vb.) sağlanması.
  • j. Mobil Uygulama Marketleri İçin Test Hizmeti: Müşterilere ait mobil uygulamaların uygulama marketlerinde (Google Play, App Store vb.) yayınlandıktan sonra veya yayınlanmadan önce belirlenen süre boyunca testlerinin yapılması (dahili, kapalı, açık testler).
  • k. Yapay Zekâ Destekli Materyal Üretimi: Yapay zekâ (Artificial Intelligence) destekli görsel (video, fotoğraf vb.), ses (seslendirme, çeviri, müzik vb.), yazılı materyal (makale, çeviri vb.) üretimi.
  • l. Reklamcılık Hizmetleri: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun reklam tasarımlarının hazırlanması, animasyonların hazırlanması, reklam ağlarında reklamların yayımlanması ve reklam bütçesinin yönetimi vb. Hizmetler.
  • m. Danışmanlık Hizmetleri: Müşterinin ihtiyaçlarına uygun Altyapı, Yazılım, Reklam, Proje, E-ticaret, Sosyal Medya vb. alanlarda danışmanlık hizmetleri.
 1. Üyeler siteye giriş yaparak kullanıma başladıklarında tam ehliyetli, akli dengelerinin yerinde ve 18 yaşından büyük olduklarını da beyan etmiş sayılmaktadırlar. Söz konusu hususun aksi iddia edilemeyecek olup kullanıcının yahut yasal temsilcisinin gerçekleştirilen tüm işlemlerden şahsi sorumluluğu bulunmaktadır.
 1. Sözleşemeye konu ürünler 6502 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 4-d bendinde belirtilen ürünlerden olup (“Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar”) aynı yönetmeliğin 15-ğ (tüketicinin ürüne ilişkin cayma ve iade hakkı bulunmadığını.) maddeleri gereği (Yazılım ürünlerinin iadesi ile yazılım ürünlerine ilişkin sipariş iptali sonrası para iadesi mümkün değildir.) müşteriye nakdi ücret iadesi gerçekleştirilmeyecektir.
 1. Teslim işlemi tamamlanmadan önceki caymalara ilişkin uygulanacak hükümler ise şu şekilde olacaktır:
  Müşteri Tarafından İptal Talebi Bulunması Halinde:
  Alıcı, sipariş tamamlandıktan (Ödeme gerçekleştikten sonra) sonra siparişten cayması halinde ödeme esnasında işe hazırlık ve planlama ücreti olarak alınacak olan %25 lik ödemeyi (Personellerde, 3. Kişi ve kurumlarla yapılan anlaşma ve hazırlıklarda kullanıldığı için) geri isteme hakkına sahip olmayacaktır.
 1. İstenilen ürünün müşteriye sağlanamaması durumunda ve müşteri’nin iade talep etmesi halinde müşteriye öncelikli olarak ikame ürünler teklif edilecek, işbu teklifin müşteri tarafından kabul edilmemesi halinde ise iade süreci başlatılacak olup panthera.net’in sorumluluğunda bulunan iadeye ilişkin işlemler 5 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. (Banka ve diğer kurumlardan kaynaklanan gecikmelerden dolayı panthera.net’in sorumluluğu bulunmamakta olup süreç ilgili banka aracılığı ile müşteri tarafından takip edilecektir.)
 1. Kullanıcılar Panthera.net üzerinden yaptığı ve Canlı Destek üzerinden yaptığı görüşmelerde ırkçı, hakaret içeren ve aşağılayan konuşmalarda bulunmayacaklarını beyan eder. Aksi hareket edilmesi durumunda herhangi bir ihtara gerek olmaksızın kullanıcı hesabının kısıtlanması hakkı Panthera.net’de bulunmaktadır.
 1. Promosyon ürünlerine ilişkin: Panthera.net kullanıcılarına promosyon ürünleri ve kodları dağıtma hakkında sahip olup işbu kodlara ilişkin süre ile sınırlandırma, son kullanım tarihi belirleme ve miktar belirleme hakkı tamamen Panthera.net’de bulunmaktadır.
 1. Panthera.net sunduğu her türlü hizmeti kısmen veya tamamen geçici veya kalıcı bir şekilde durdurma, değiştirme veya sürdürmeme hakkına haizdir. İşbu durumun gerçeklemesi halinde kullanıcıların tazminat talep hakkı bulunmayacaktır. Satın alınan ürünün müşteriye teslim edildiği andan itibaren Panthera.net tüm sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacak, satın alınan hizmetin depolanması ve korunması yükümlülüğü müşteride olacaktır. Satın alma sonrası site sunucularında yer alan ürünler müşteri tarafından teslim alınma tarihini takiben 1 hafta içerisinde indirilerek kaydedilmelidir. Aksi taktirde doğacak mağduriyetlere ilişkin panthera.net’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 1. Müşterinin uygulamayı yahut yazılımı yüklemiş olduğu Apple Store yahut Google Play hesaplarına ilişkin banlanma bloke yahut benzer bir engel olması durumunda Panthera.net olarak herhangi bir sorumluluğumuz bulunmayacaktır. Panthera.net olarak ürünün kişiye sorunsuz ve kullanılabilir olarak teslim edilmesi dışında herhangi bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Müşterilerimiz ürünü sorunsuz teslim aldıktan sonra (test hizmetine ilişkin hükümler saklı kalmak kaydı ile) yayınlandığı platformlardan yahut 3. Parti uygulamalar sebebi ile doğacak olası olumsuz sonuçların Panthera.net’e yüklenemeyeceği müşterilerimiz tarafından unutulmamalıdır. (Test hizmetinden yararlanacak müşterilerimiz için geçerli sorumluluğun reddi beyanına EK-1’den ulaşabilirsiniz)
 1. Panthera.net fiyat ve ürün politikalarına ilişkin tüm düzenleme ve belirleme haklarını kendinde saklı tutmakta olup herhangi bir bildirimde bulunmadan söz konusu değişiklikleri yapma hakkına haizdir.
 1. Fikri ve Sınai haklara ilişkin Panthera.net’de yer almakta olan tüm fikir ve sanat ürünleri yazılımlar site teması ve diğer ürünlerin tasarım ve kullanım hakkı Panthera.net yetkililerinde bulunmaktadır. İşbu hakkın ihlal edildiğinin tespit edilmesi halinde yasal yollara başvurulacak ve ortaya çıkan tüm zararlar sorumlu kullanıcı/misafirlerden tazmin edilecektir. 3. Kişilere satışı için yazılı metin onayı olmalı.
 1. Üyeler üye olma esnasında Panthera.net’e sunmuş olduğu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmekte aksi durumda ortaya çıkacak tüm sorunlara ilişkin şahısları bakımından sorumlu olduklarını kabul etmektedirler.
 1. Üyeler hesapları ile gerçekleştirilen işlemlerden şahsen sorumlu olup hesapları 3. Kişilere vermeleri halinde gerçekleşecek tüm hukuki prosedürlerden de şahsen sorumlu olacaklardır.
 1. Üyelerin hesap şifreleri kullanıcı adları ve diğer şahsi bilgilerine ilişkin işbu şifre ve bilgilerin 3. Kişilerden gizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak zararlardan Panthera.net sorumlu değildir.
 1. Gecikmelerden doğan zararlar bakımından Panthera.net’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcılar tarafından olası bir gecikmenin bildirmesi durumunda Panthera.net söz konusu durumun çözülmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.
 1. Ödeme işlemleri 3. Parti uygulamalar aracılığı ile yapılacak olup müşterinin alışverişi onaylaması halinde Panthera.net direkt olarak ödeme ekranına yönlendirecek ödemenin söz konusu sayfa aracılığıyla başarılı şekilde gerçekleşmesini müteakiben alışveriş işlemi tamamlanmış sayılacaktır. (Müşteri siparişi tamamlanmış sayılıp Panthera.net kendi yükümlülüklerini 2 iş günü içerisinde tamamlayacaktır.)
 1. Yetkili Mahkemeler: Panthera.net nezdinde yapılan işlemler sebebi ile doğan uyuşmazlıklarda yetkili Mahkemeler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mahkemeleri olup doğacak olan uyuşmazlıklarda söz konusu mahkeme ve icra daireleri yetkili olacaktır.

EK – 1

Sorumluluk Reddine İlişkin Beyanname

Beyanlar

Satın alma tarihinde akdedilmiş olan hizmet sözleşmesine ilişkin gerekli düzenleme ve asli hükümler üye politikası nezdinde belirlenmiş olup işbu beyanname müşteri ile hizmet veren arasında doğacak olan; Test Hizmeti esnasında yahut sonrasında Google Play ve Apple Store’dan kaynaklı olası hesap blokesi yahut uygulama engellemesi gibi durumlara ilişkin Hizmet Verenin herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını belirtir niteliktedir.

Panthera System

Panthera System yazılım, tasarım ve danışmanlık hizmetleri veren bir markadır.

İletişim

[email protected]

(+90) 850 308 45 57