Panthera.net Üye Politikası

Üye Politikası metni ile Panthera.net’den hizmet alırken dikkat etmeniz gerekenleri ve uymanız gereken kuralları içermektedir. Siteyi kullanmanız yahut hizmet almanız durumunda işbu sözleşmeyi kabul etmiş sayılmaktasınız. Aksi görüşte olmanız halinde lütfen Panthera.net’i kullanmayı derhal bırakınız.

 1. İşbu sözleşme Panthera.net’den yararlanma şartları, üyeliğe ilişkin koşul ve şartlar ile sitede uygulanması gereken ve yasak olan davranışlar hakkında kullanıcıları bilgilendirmektedir. Kullanıcılar ise bu metne uyacaklarını taahhüt etmektedir.
 1. Panthera.net’i kullanmanızla birlikte işbu sözleşme metnini bununla birlikte KVKK Açık Rıza sözleşmemizi de kabul etmiş, Gizlilik Politikalarımızı da okuyarak onaylamış sayılmaktasınız.
 1. Panthera.net üyeleri ve misafir kullanıcılar kullanım esnasında sitede belirtilen tüm kurallara uyacağını peşinen kabul etmiş sayılmakta siteyi amacına uygun şekilde kullanacaklarını, hukuka ve ahlaka aykırı işlemler gerçekleştirmeyeceklerini de beyan ve taahhüt etmiş bulunmaktadırlar.
 1. Ürünler ve Hizmetler:
  Panthera.net de yer almakta olan satışa konu hizmetler ve hizmetlere ilişkin tanımlar:
  • a. Müşteriye Özel Web Tasarım Hizmeti: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde bir Web Tasarım Hizmetinin hazırlanarak belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • b. Hazır Web Tasarım Hizmeti: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Web Tasarımları ve Tema hizmetleri.
  • c. Hazır Mobil Uygulama Tasarımı: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Mobil Uygulama Tasarım hizmetleri.
  • d. Müşteriye Özel Mobil Uygulama Tasarımı: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde mobil uygulama tasarımının hazırlanarak belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • e. Hazır Web Yazılım Hizmetleri: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Web Yazılımları(Randevu, Stok Takip, E-ticaret yazılımları vb.).
  • f. Müşteriye Özel Web Yazılım Hizmetleri: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde bir web yazılımın hazırlanması ve belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • g. Hazır Mobil Uygulama Hizmetleri: Panthera.net tarafından önceden hazırlanmış ve müşterilerine hemen teslimata hazır olarak sunulan Hazır Mobil Uygulamalar(Randevu, Stok Takip, E-ticaret mobil uygulamaları vb.)
  • h. Müşteriye Özel Mobil Uygulama Geliştirme Hizmeti: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun şekilde bir bir mobil uygulamanın hazırlanması ve belirtilen tarihte müşteriye teslim edilmesi.
  • i. Reklamcılık Hizmetleri: Müşteri tarafından iletilen taleplere uygun reklam tasarımlarının hazırlanması, animasyonların hazırlanması, reklam ağlarında reklamların yayımlanması ve reklam bütçesinin yönetimi vb. Hizmetler.
  • j. Danışmanlık Hizmetleri: Müşterinin ihtiyaçlarına uygun Altyapı, Yazılım, Reklam, Proje, E-ticaret, Sosyal Medya vb. alanlarda danışmanlık hizmetleri.
 1. Üyeler siteye giriş yaparak kullanıma başladıklarında tam ehliyetli, akli dengelerinin yerinde ve 18 yaşından büyük olduklarını da beyan etmiş sayılmaktadırlar. Söz konusu hususun aksi iddia edilemeyecek olup kullanıcının yahut yasal temsilcisinin gerçekleştirilen tüm işlemlerden şahsi sorumluluğu bulunmaktadır.
 1. Sözleşemeye konu ürünler 6502 sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 4-d bendinde belirtilen ürünlerden olup (“Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar”) aynı yönetmeliğin 15-ğ (tüketicinin ürüne ilişkin cayma ve iade hakkı bulunmadığını.) maddeleri gereği (Yazılım ürünlerinin iadesi ile yazılım ürünlerine ilişkin sipariş iptali sonrası para iadesi mümkün değildir.) müşteriye nakdi ücret iadesi gerçekleştirilmeyecektir.
 1. Teslim işlemi tamamlanmadan önceki caymalara ilişkin uygulanacak hükümler ise şu şekilde olacaktır: Alıcı sipariş verme işlemi tamamlandıktan (Ödeme gerçekleştikten sonra) sonra siparişten cayması halinde, hak ediş tutarı hesabının bulunduğu gün tamamlanmış sayılacak ve bu süre orantı sonucunda ödemeden kesilecektir. Taraflar tüm bu hükümleri okumuş ve mutabık kalmış sayılmaktadır. (Ör. 10 gün içerisinde teslim edilmesi gereken 10.000TL tutarındaki iş kapsamında 5. Gün içerisinde cayılması durumunda 5.000TL hak ediş panthera.net tarafından kazanılmış olacaktır.)
 1. İstenilen ürünün müşteriye sağlanamaması durumunda ve müşteri’nin iade talep etmesi halinde müşteriye öncelikli olarak ikame ürünler teklif edilecek, işbu teklifin müşteri tarafından kabul edilmemesi halinde ise iade süreci başlatılacak olup panthera.net’in sorumluluğunda bulunan iadeye ilişkin işlemler 5 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. (Banka ve diğer kurumlardan kaynaklanan gecikmelerden dolayı panthera.net’in sorumluluğu bulunmamakta olup süreç ilgili banka aracılığı ile müşteri tarafından takip edilecektir.)
 1. Kullanıcılar Panthera.net üzerinden yaptığı ve Canlı Destek üzerinden yaptığı görüşmelerde ırkçı, hakaret içeren ve aşağılayan konuşmalarda bulunmayacaklarını beyan eder. Aksi hareket edilmesi durumunda herhangi bir ihtara gerek olmaksızın kullanıcı hesabının kısıtlanması hakkı Panthera.net da bulunmaktadır.
 1. Promosyon ürünlerine ilişkin: Panthera.net kullanıcılarına promosyon ürünleri ve kodları dağıtma hakkında sahip olup işbu kodlara ilişkin süre ile sınırlandırma, son kullanım tarihi belirleme ve miktar belirleme hakkı tamamen Panthera.net de bulunmaktadır.
 1. Panthera.net sunduğu her türlü hizmeti kısmen veya tamamen geçici veya kalıcı bir şekilde durdurma, değiştirme veya sürdürmeme hakkına haizdir. İşbu durumun gerçeklemesi halinde kullanıcıların tazminat talep hakkı bulunmayacaktır. Satın alınan ürünün müşteriye teslim edildiği andan itibaren Panthera.net tüm sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacak, satın alınan hizmetin depolanması ve korunması yükümlülüğü müşteride olacaktır. Satın alma sonrası site sunucularında yer alan ürünler müşteri tarafından teslim alınma tarihini takiben 1 hafta içerisinde indirilerek kaydedilmelidir. Aksi taktirde doğacak mağduriyetlere ilişkin panthera.net’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 1. Panthera.net fiyat ve ürün politikalarına ilişkin tüm düzenleme ve belirleme haklarını kendinde saklı tutmakta olup herhangi bir bildirimde bulunmadan söz konusu değişiklikleri yapma hakkına haizdir.
 1. Fikri ve Sınai haklara ilişkin Panthera.net da yer almakta olan tüm fikir ve sanat ürünleri yazılımlar site teması ve diğer ürünlerin tasarım ve kullanım hakkı Panthera.net yetkililerinde bulunmaktadır. İşbu hakkın ihlal edildiğinin tespit edilmesi halinde yasal yollara başvurulacak ve ortaya çıkan tüm zararlar sorumlu kullanıcı/misafirlerden tazmin edilecektir. 3. Kişilere satışı için yazılı metin onayı olmalı.
 1. Üyeler üye olma esnasında Panthera.net’e sunmuş olduğu bilgilerin doğruluğunu taahhüt etmekte aksi durumda ortaya çıkacak tüm sorunlara ilişkin şahısları bakımından sorumlu olduklarını kabul etmektedirler.
 1. Üyeler hesapları ile gerçekleştirilen işlemlerden şahsen sorumlu olup hesapları 3. Kişilere vermeleri halinde gerçekleşecek tüm hukuki prosedürlerden de şahsen sorumlu olacaklardır.
 1. Üyelerin hesap şifreleri kullanıcı adları ve diğer şahsi bilgilerine ilişkin işbu şifre ve bilgilerin 3. Kişilerden gizlenmesi gerekmektedir. Aksi durumda ortaya çıkacak zararlardan Panthera.net sorumlu değildir.
 1. Gecikmelerden doğan zararlar bakımından Panthera.net’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcılar tarafından olası bir gecikmenin bildirmesi durumunda Panthera.net söz konusu durumun çözülmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.
 1. Kredi/Banka Kartı ile ödeme işlemleri BDDK lisanslı Sanal Pos (PayTR, iyzico vb.) sistemleri aracılığı ile yapılacak olup müşterinin alışverişi onaylaması halinde Panthera.net direkt olarak ilgili pos firmasının ödeme ekranına yönlendirecek ödemenin söz konusu sayfa aracılığıyla başarılı şekilde gerçekleşmesini müteakiben alışveriş işlemi tamamlanmış sayılacaktır. (Müşteri siparişi tamamlanmış sayılıp Panthera.net kendi yükümlülüklerini 2 işgünü içerisinde tamamlayacaktır.)
 1. Yetkili mahkemeler: Panthera.net nezdinde yapılan işlemler sebebi ile doğan uyuşmazlıklarda yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri Çanakkale mahkemeleri olup eksik hükümlerde Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri sırası ile uygulanacaktır.
Panthera System

Panthera System yazılım, tasarım ve danışmanlık hizmetleri veren bir markadır.

İletişim

[email protected]

(+90) 850 308 45 57

Cumhuriyet Mah.
İbrahim Aytap Cad.
No: 42/1
Kepez/Çanakkale